championship
V
02-25-17
Bud Erich Championships
1. Hopkins 564
2. Canterbury 364
3. Eaglebrook 281
championship
V
02-25-17
EIL Championships
1. Berwick 521
2. Landmark 362
3. Portsmouth 342
championship
V
02-25-17
EIL Championships
1. Dana Hall 523
2. Winsor 409.5
3. Berwick 353
championship
V
02-25-17
Bud Erich Championships
1. Greenwich 657
2. Hopkins 465.5
3. Williston 335.5
championship
V
02-25-17
Founders League Championships
1. Loomis 583.5
2. Choate 493
3. KO 277.5
dual meet
JV
02-25-17
Exeter 78
Andover 87
dual meet
JV
02-25-17
Exeter 76
Andover 91
championship
V
02-25-17
Founders League Championships
1. Loomis 522
2. Choate 510.5
3. Porter's 303.5
dual meet
V
02-18-17
Worcester 50
Thayer 44
dual meet
V
02-18-17
Worcester 51
Thayer 24
dual meet
V
02-22-17
Dana Hall 70
Milton 80
dual meet
V
02-18-17
Suffield 90
NMH 70

2016 New England Prep School Championships

D.I Swimming

boys
1. Andover (340.5 points)
2. Deerfield (337 points)
3. Suffield (319 points)
Babcock: Miles Smachlo '16 (Deerfield)
girls
1. Deerfield (343.5 points)
2. Greenwich Academy (333 points)
3. Suffield (270 points)
Robertson: Erin Earley '17 (Hopkins)
D.I schedule
Friday, March 4, 2016 @ Deerfield
5:30 pm - 8:00 pm Open Pool
Saturday, March 5, 2016 @ Deerfield
11:15 am Swimming Warm-up
1:30 pm Swimming Trials
Sunday, March 6, 2016 @ Deerfield
7:45 am - 9:45 am Swimming Warm-up
10:00 am Swimming finals (with relays)

D.I Diving

D.I Diving schedule
Wednesday, March 2, 2016 @ Suffield
9:00am - 10:30am girls warm-up
10:30am - ~2:00pm girls finals (11 dives)
~2:00pm - ~3:15pm
(or as soon as girls finals end)
boys warm-up
~3:15pm boys finals (11 dives)
D.I Diving information and files

D.II Swimming

boys
1. Kingswood-Oxford (469 points)
2. St George's (375 points)
3. Kent (366 points)
Babcock: David Fitch '17 (Williston)
girls
1. Williston (431 points)
2. Dana Hall (380 points)
3. St George's (252 points)
Robertson: Maddie Wallis '17 (Dana Hall)
D.II schedule
Saturday, March 5, 2016 @ Roger Williams University
7:00 am Swimming Trials Warm-up
9:00 am Swimming Trials
4:00 pm Swimming Finals Warm-up
5:00 pm Swimming Finals

D.III Swimming

boys
1. Canterbury (380 points)
2. Berwick (322 points)
3. Wheeler (265 points)
Babcock: Ben Hancox '16 (Wheeler)
girls
1. Berwick (271 points)
2. Canterbury (249 points)
3. Holy Child (246 points)
Robertson: Christina Felchner '16 (Wilbraham)
D.III schedule
Saturday, March 5, 2016 @ Canterbury
7:00 am Swimming Trials Warm-up
9:30 am Swimming Trials
3:30 pm Swimming Finals Warm-up
4:30 pm Swimming Finals

D.II/III Diving

D.II/III Diving schedule
Wednesday, March 2, 2016 @ Williston - Northampton
1:00 pm boys & girls check in
1:00 pm boys & girls warm-up
3:00 pm boys & girls championships (11 dives)
D.II/III Diving information and files

Entry Deadlines (all divisions)

entry deadlines (all divisions)
Monday, February 22, 2016 @ 7:00 pm
Team fees, swimming entries
D.I entries: Anne Kaufman
D.II entries: John Liller
D.III entries: John Liller
Wednesday, February 24 @ 7:00 pm Diving entries email to referee
Monday, February 29 @ 7:00 pm Deadline for scratches, corrections, updated entry times (no new entries)