championship
V
03-04-17
D.I NEPSAC Swimming Championships
1. Greenwich 419
2. Deerfield 263
3. Suffield 262
championship
V
03-04-17
D.III NEPSAC Swimming Championships
1. Berwick 316
2. Holy Child 306
3. Cheshire 247
championship
V
03-04-17
D.II NEPSAC Swimming Championships
1. KO 437
2. St George 397
3. Kent 306.5
championship
V
03-04-17
D.II NEPSAC Swimming Championships
1. Williston 451
2. Dana Hall 325.5
3. Porter's 285
championship
V
03-04-17
D.I NEPSAC Swimming Championships
1. Andover 401
2. Suffield 312.5
3. Brunswick 296
championship
V
03-04-17
D.III NEPSAC Swimming Championships
1. Canterbury 415
2. Avon 339.5
3. Wilbraham 266
championship
V
02-25-17
Bud Erich Championships
1. Hopkins 564
2. Canterbury 364
3. Eaglebrook 281
championship
V
02-25-17
Bud Erich Championships
1. Greenwich 657
2. Hopkins 465.5
3. Williston 335.5
championship
V
02-25-17
EIL Championships
1. Berwick 521
2. Landmark 362
3. Portsmouth 342
championship
V
02-25-17
EIL Championships
1. Dana Hall 523
2. Winsor 409.5
3. Berwick 353
championship
V
02-25-17
Founders League Championships
1. Loomis 583.5
2. Choate 493
3. KO 277.5
championship
V
02-25-17
Founders League Championships
1. Loomis 522
2. Choate 510.5
3. Porter's 303.5

2017 New England Prep School Championships

D.I Swimming

boys
1. Andover (401 points)
2. Suffield (312.5 points)
3. Brunswick (296 points)
Babcock: Cameron Auchinachie '17 (Suffield)
girls
1. Greenwich Academy (419 points)
2. Deerfield (263 points)
3. Suffield (262 points)
Robertson: Kate Hazlett '19 (Greenwich Academy)
D.I schedule
Friday, March 3, 2017 @ Hotchkiss
TBDOpen Pool
Saturday, March 4, 2017 @ Hotchkiss
11:30 amSwimming Warm-up
1:30 pm - ~4:30 pm (est.)Swimming Trials
Sunday, March 5, 2017 @ Hotchkiss
8:45 amSwimming Warm-up
10:30 am - ~4:00 pm (est.)Swimming finals (with relays)

D.I Diving

D.I Diving schedule
Wednesday, March 1, 2017 @ Deerfield
9:00 amgirls warm-up
10:30 amgirls finals (11 dives)
2:00 pm
(or as soon as girls finals end)
boys warm-up
3:30 pmboys finals (11 dives)

D.II Swimming

boys
1. Kingswood (437 points)
2. St George's (397 points)
3. Kent (306.50 points)
Babcock: David Fitch '17 (Williston)
girls
1. Williston (451 points)
2. Dana Hall (325.50 points)
3. Miss Porter's (285 points)
Robertson: Maddie Wallis '18 (Dana Hall)
D.II schedule
Saturday, March 4, 2017 @ Roger Williams University
7:00 amSwimming Trials Warm-up
9:00 amSwimming Trials
4:00 pmSwimming Finals Warm-up
5:00 pmSwimming Finals

D.III Swimming

boys
1. Canterbury (415 points)
2. Avon Old Farms (339.50 points)
3. Wilbraham (266 points)
Babcock: Conner Murphy '17 (Canterbury)
girls
1. Berwick (316 points)
2. Holy Child (306 points)
3. Cheshire (247 points)
Robertson: Sami Drew '17 (Holy Child)
D.III schedule
Saturday, March 4, 2017 @ Deerfield
7:00 amSwimming Trials Warm-up
9:00 amSwimming Trials
3:30 pmSwimming Finals Warm-up
4:30 pmSwimming Finals

D.II/III Diving

D.II/III Diving schedule
Wednesday, March 1, 2017 @ Williston Northampton
1:00 pm boys & girls check in
1:00 pm - 3:00 pm boys & girls warm-up
3:00 pm boys & girls championships (11 dives)
D.II/III Diving information and files

Entry Deadlines (all divisions)

entry deadlines (all divisions)
Monday, February 20, 2017 @ 7:00 pm
Team fees, swimming entries
D.I entries: Anne Kaufman
D.II entries: John Liller
D.III entries: John Liller
Wednesday, February 22 @ 7:00 pm Diving entries email to referee
Monday, February 27 @ 7:00 pm Deadline for scratches, corrections, updated entry times (no new entries)